Leżakowanie

Leżakowanieodpoczynek poobiedni trwa od godziny 13:30 do godziny 14:30

Leżakowanie traktowane jest nie  jako spanie, ale jako odpoczynek, wyciszenie, relaks przy muzyce, czas słuchania bajek czytanych przez nauczycielkę lub odtwarzanych z kaset.

W tutejszej placówce, leżakują tylko dzieci trzyletnie.

Aby umilić czas odpoczynku poobiedniego nauczycielki pozwalają aby na leżaku, obok przedszkolaka, w kolorowej pościeli odpoczywała jego ulubiona maskotka, poducha przytulanka lub pieluszka kojąca smutki (takie przedłużenie domu rodzinnego i wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa).