Już niedługo:

5 listopada - zapalenie zniczy na miejsu straceń przy ul Wawelskiej

8 listopada - wycieczka do Grobu Nieznanego Żołnierza - dzieci z grupy III i V ,

8 listopada - do dzieci z grupy I i II wpadną w odwiedziny jeże,

9 listopada  - udział delegacji dzieci z grupy V i III w zakończenie konkursu "Orzeł biały" w Przedszkolu Nr 61

13 listopada - spektakl teatralny "Legenda o wawelskim smoku" w Hybrydach dla dzieci z grupy I, II, III, IV i V

15 listopada - warsztaty podróżnicze "Przez Tybet i Himalaje" spotkanie dlla dzieci z grupy III, IV i V;

16 listopada - spektakl teatralny "Kot w butach";

.21 listopada - spektakl teatralny "Koziołek Matołek - językowa łamigłówka " w Hybrydach dla dzieci z grupy I, II, III, IV i V

28 listopada - spektakl teatralny "Lwi król" w Hybrydach dla dzieci z grupy I, II, III, IV i V

 

 

Ramowy plan dnia

Ramowy rozkład dnia

 

7.00–8.30 – Swobodna aktywność w kącikach zainteresowań, zgodnie z zainteresowaniami dzieci

8.30–8.45 – Zabawy ruchowe organizowane przez nauczyciela z uwzględnieniem pomysłów dzieci:

  • ćwiczenia gimnastyczne,
  • zabawy muzyczno-taneczne,
  • zabawy integracyjno-ruchowe,
  • ruchowe opowieści,
  • ruch przy muzyce.

8.45–9.30 – Czynności przygotowujące do śniadania i śniadanie:

  • czynności higieniczne,
  • czynności organizacyjno-porządkowe,
  • czynności zwyczajowo-kulturowe.

9.30–9.45 – Swobodne zabawy dzieci (samodzielne, zespołowe) w kącikach zainteresowań:

  • zabawy konstrukcyjne,
  • zabawy manipulacyjne,
  • rozwijające mowę,
  • ćwiczące koncentrację uwagi,
  • rozwijające logiczne myślenie,
  • kształtujące umiejętność współdziałania,
  • rozwijające kompetencje komunikacyjne.

9.45–10.00 – Zabawa relaksacyjno-koncentrująca z wykorzystaniem muzyki aktywizującej odpoczynek, wyobraźnię i sprzyjającej wyciszeniu.

10.00–10.45 – Zajęcia poznawczo-wychowawcze (zespołowe, grupowe) – cykliczne zajęcia wynikające z realizowanego projektu z wykorzystaniem metod:

  • metoda dobrego startu – wg M. Bogdanowicz,
  • dziecięca matematyka - wg E. Gruszczyk-Kolczyńskiej,
  • ruch rozwijający W. Scherborne,
  • zajęcia sensomotoryczne,
  • zajęcia teatralne,
  • zajęcia profilaktyczne,
  • zajęcia grafomotoryczne,
  • zajęcia rozwijające aktywność twórczą,
  • zajęcia sprawnościowe i sportowe.

10.45–11.00 – Przygotowanie do drugiego śniadania; drugie śniadania; przygotowaniedo wyjścia do ogrodu:

  • czynności organizacyjne, higieniczno – porządkowe,
  • ustalenie zasad zabaw w ogrodzie,
  • dopasowywanie garderoby adekwatnie do pogody,

11.00–12.15 – Zabawy w ogrodzie:

  • swobodne zabawy z wykorzystaniem urządzeń ogrodowych i sprzętu sportowego,
  • prowadzenie obserwacji przyrodniczych, badań i doświadczeń,
  • gry i zabawy sportowe (zespołowe, grupowe, międzygrupowe).

12.15–13.00 – Czynności przygotowujące do obiadu i obiad.

13.00–15.00 – Młodsze dzieci (3 – latki) przygotowanie do odpoczynku, odpoczynek na leżakach – relaksacja (higiena układu nerwowego),

13.00–13.30 – Starsze dzieci chwila poobiedniego relaksu:

  • słuchanie muzyki,
  • słuchanie bajek, opowiadań, wierszy (czytanych przez nauczyciela, odtwarzanych z płyty),
  • słuchanie dźwięków przyrody (płyty),
  • relaks,
  • zabawy dźwiękonaśladowcze,

13.30–14.30 – Starsze dzieci - swobodna aktywność według własnych pomysłów i zainteresowań,

  • zajęcia dodatkowe,
  • zabawy w sali lub w ogrodzie,
  • zabawy i gry indywidualne, zespołowe,
  • zabawy ruchowe - spontaniczne i kierowane,
  • indywidualna praca z dziećmi

14.30–14.45 – Zabawy ruchowe organizowane przez nauczyciela z uwzględnieniem pomysłów dzieci:

  • ćwiczenia gimnastyczne,
  • zabawy muzyczno-taneczne,
  • zabawy integracyjno-ruchowe,
  • ruchowe opowieści,
  • ruch przy muzyce.

14.45–15.15. Przygotowanie do podwieczorku, podwieczorek.

15.30–17.00. Swobodne zabawy (samodzielne, zespołowe) w kącikach zainteresowań lub w ogrodzie:

  • zabawy konstrukcyjne,
  • zabawy manipulacyjne,
  • rozwijające mowę,
  • ćwiczące koncentrację uwagi,
  • rozwijające logiczne myślenie,
  • kształtujące umiejętność współdziałania,
  • rozwijające kompetencje komunikacyjne,  oraz indywidualna praca z dziećmi.

 

 

    

 

 

Dane do korespondencji:

Przedszkole Nr 114
02–071 Warszawa
ul. M. Langiewicza 1/3

Telefon:

22 825 11 94

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.