Przed nami nowy  rok szkolny. Stojąc u jego progu życzymy  Państwu i Państwa dzieciom miłego przedszkola, w którym  będziecie czuli się dobrze. Przedszkola otwartego, poszukującego i ewaluującego. Przedszkola dbającego o wszechstronny rozwój wszystkich dzieci. Przedszkola opartego na współpracy i współdziałaniu całej społeczności przedszkolnej.

Pracownicy Przedszkola 114

Warszawski Program NNW m.st.Warszawy do ubezpieczenia NNW dzieci i młodzieży – oferta na rok szkolny 2020/2021

Szanowni Państwo!

Poniżej przedstawiamy propozycje dotyczące Warszawskiego Programu NNW dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Oferowane ubezpieczenie NNW jest ubezpieczeniem dobrowolnym, to rodzic/opiekun prawny dziecka decyduje, czy chce zawrzeć ubezpieczenie za pośrednictwem konsorcjum brokerskiego Marsh/Supra Brokers.

Wszelkie dodatkowe informacje dot. oferowanego ubezpieczenia znajdziecie Państwo na stronie www.nnw24.pl

ULOTKA NNW UNIQA – SUPRA BROKERS 2020_2021

Folder informacyjny do pobrania

Z życia przedszkola

Przebieg procesu wychowania, nauczania i opieki w Przedszkolu.

Do przedszkola chodzi obecnie 104 dzieci, w wieku od trzech do siedmiu lat . Dzieci zostały zapisane, zgodnie z wiekiem, do czterech grup.

Przedszkole pracuje od godziny 7:00 do godziny17:00. Dzieci do przedszkola przyprowadzamy (zgodnie ze Statutem Przedszkola, zaleceniami GIS i MEN-u oraz przedszkolnymi procedurami) od godz. 7:00 do 8:45

Przedszkole przeprowadza rekrutację w oparciu o zasadę powszechnej dostępności. Obecnie przyjmowanie dzieci do przedszkola odbywa się drogą internetową.

MISJA PRZEDSZKOLA :

Przedszkole ma jasno określony kierunek działań i zgodnie z nim podąża ku wyznaczonym obszarom rozwoju, dzięki czemu staje się:

-          otwarte na każde dziecko i jego rodziców,

-          wolne od selekcji,

-          wspomagające wszystkie dzieci z pełną gwarancją ich wszechstronnego rozwoju,

-          różnicujące indywidualny rozwój dziecka poprzez dobieranie zadań edukacyjnych do potrzeb i możliwości każdego przedszkolaka,

-          przyjazne dzieciom i ich środowisku rodzinnemu,

-          o zmieniającej się w miarę potrzeb, strukturze organizacyjnej.

Mottem codziennej pracy, dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej są słowa M. Grzegorzewskiej:  „każde dziecko ma prawo nie tylko do nauki, ale także do sukcesu na miarę jego możliwości”

Przedszkole pracuje zgodnie z koncepcją pracy przedszkola, w oparciu o własny program wychowania przedszkolnego różnicujący indywidualny rozwój dziecka, poprzez dostosowanie zadań edukacyjnych do jego potrzeb i możliwości - zgodny z podstawa programową (przyjęty do realizacji przez Dyrektora Przedszkola)

Dodatkowo program ten jest wzmocniony przez przyjęte do realizacji programy uzupełniające:

• Program „Dzieci niepełnosprawne w strukturze przedszkola masowego”
  • Program „Edukacji teatralnej”
  • Program „Klub małego Europejczyka”
  • Program „Młodego Ekologa”
  • Program geograficzny „Demo, Demokracja, Racja”

oraz

• Program filozoficzny „Kącik Sokratesa – Dzieci dzieciom” autorstwa mgr Anny Brzoskowskiej i mgr Katarzyny Kuczyńskiej;

i metody:

• Metodę Projektu