Szanowni Rodzice,

Zajęcia adaptacyjne dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z przedszkolem odbędą się w dniach 1.09-3.09 września  br. Szczegółowe informacje otrzymają Państwo drogą elektroniczną w czerwcu (zostanie utworzona grupa mailowa przyszłej grupy pierwszej).

Leżakowanie

Odpoczynek dla dzieci najmłodszych (grupa I) rozpoczyna się po obiedzie o godz.13:30 i  trwa do 14:30.

Leżakowanie traktowane jest nie  jako spanie, ale jako odpoczynek, wyciszenie, relaks przy muzyce, czas słuchania bajek czytanych przez nauczycielkę lub odtwarzanych z kaset.

W tutejszej placówce, leżakują tylko dzieci trzyletnie.

Aby umilić czas odpoczynku poobiedniego nauczycielki pozwalają aby na leżaku, obok przedszkolaka, w kolorowej pościeli odpoczywała jego ulubiona maskotka, poducha przytulanka lub pieluszka kojąca smutki (takie przedłużenie domu rodzinnego i wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa).