4 kwietnia, dzieci z grupy V i dzieci z grupy IV wybierają się do Muzeum Żydów Polskich.

9 kwietnia o godzinie 11:00 zapraszamy dzieci na spektakl teatralny.

10 kwietnia Fundacja CultureLab zaprosi dzieci z grupy III, IV i V na zajęcia ""

16 kwietnia o godzinie 11:00 Księżniczka Muzalinda zaprasza dzieci na Koncert Muzyczny.

24 kwietnia dzieci z grupy V i IV  wybierają się do gospodarstwa agroturystycznego "Jabłonka" na poszukiwanie wiosny wyjazd o godzinie 9:00, planowany powrót około godziny 14:00

26 kwietnia dzieci z grupy III i II  wybierają się  do gospodarstwa agroturystycznego "Jabłonka" na poszukiwanie wiosny wyjazd o godzinie 9:00, planowany powrót około godziny 14:00

Harmonogram imprez kulturalnych

W  roku szkolnym 2017/2018 zaprosimy dzieci na:

Spektakle Teatralne: Ustalono, że w tym roku szkolnym odbędzie się 8 spektakli teatralnych. Przedstawienia te będą zamawiane, w różnych agencjach artystycznych, według potrzeby jako wsparcie realizowanych projektów.

Pierwszy spektakl „Przyjaźń to skarb” – 26. 09 o godzinie 14:30

Koncerty muzyczne, które będą spotkaniami z Księżniczką Muzalindą. Podczas koncertów Księżniczka Muzalinda podróżuje w czasie -  odwiedzając różne epoki. Podczas tych podróży dzieci poznają nowe nietypowe  instrumenty i zupełnie nowe baśnie autorstwa Ewy Szawłowskiej, która zostaną przez Nią odtworzone na scenie. Będą to Koncerty na granicy teatru jednego aktora.

Terminy spotkań:

21 września - "Kamień na kamieniu" – epoka kamienia łupanego (perkusja),

12 października – „W oliwnym gaju" – starożytność (aulos),

9 listopada - "W królewskim dworze" – renesans (viola da gamba),

7 grudnia – „Był sobie barok" – barok (skrzypce),

11 stycznia 2017 - "Klasa, styl i szyk" – klasycyzm (klarnet),

2 lutego - "Bell canto" – romantyzm (śpiewak operowy),

8 marca - "Muzyczny pejzaż" – impresjonizm (flet poprzeczny),

5 kwietnia - "Światła rampy" – lata 20 (aktor miusicalowy),

10 maja - "Dziwne dźwięki" – muzyka współczesna (trąbka),

7 czerwca-"Disco błysko" – muzyka lat 80-tych (gitara elektryczna +keyboard)

Zaplanowano do realizacji w roku szkolnym 2017/2018 następujące Uroczystości przedszkolne:

Uroczystość

grudzień

Mikołaj w Przedszkolu – kameralne spotkanie przy choince, dla każdej grupy oddzielnie

po 20 stycznia

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

styczeń

Bal Karnawałowy – w dwóch odsłonach dla dzieci młodszych i dla dzieci starszych

maj

Dzień Matki w Przedszkolu

maj/czerwiec

Najważniejsze święto w kalendarzu Dzień Dziecka

czerwiec

Zakończenie przedszkola dla najstarszych dzieci

Informacje na temat terminów, organizowanych uroczystości będą umieszczane w szatniach dziecięcych, na stronie internetowej, na forach, w rozdawanych zaproszeniach.